HirovSvet.sk
neprihlásený  prihlásiť
Projekt PC2. Nové PC som plánoval už dlhšie, ale asi pred mesiacom som sa rozhodol že to aj vykonám.
Mal som predstavu, ako by mohlo vyzerať a čo obsahovať, tak som začal študovať časopisy, testy, dostupnosť komponentov. Mal som takéto požiadavky: kvalitná skrinka, najlepšie komponenty vzhľadom na výkon/cena (prípadne výkon :). Minimálna hlučnosť = pasívne všetko čo sa dá, ventilátory minimálne priemeru 12cm, čierny dizajn s modrým podsvietením.

Rozhodovanie o skrinke bolo dlhé. Chcel som peknú a kvalitnú skrinku. Po dlhšej dobe som nasiel dve vyhovujúce: Raidmax Smilodon a Thermaltake MatrixVX.

Raidmax Smilodon
Táto skrinka ma uchvátila variabilitou, kvalitou opracovania, vzhľadom. Výborná. Jej jediná zlá vlastnosť je že má dvierka. Toto bol aj hlavný dôvod že som si ju nevybral. Dávam ju do zoznamu komponentov, lebo niekomu može vyhovovať. Takže pre info.

- Stránka výrobcu->
- Videorecenzia na 3D GameMan->
- Fotky na PC Case Gear->
- Google->

    Cena: 3200 Sk s DPH

Thermaltake Matrix VX VD3000BWA
Extrémne ľahká (3.8kg) skrinka z hliníka. Predný a zadný ventilátor 12cm. Prachový filter. Bočné okno. Čierna s kúskom striebornej obruby. Bez dvierok. Jediná nevýhoda je v jej váhe a to prináša väčšie vybrácie, hlučnosť. Tú hlučnosť som riskol, keďže som komponenty do PC mali byť čo najviac tiché.

- Stránka výrobcu->
- Recenzia na Bjorn3D->
    - Testy hlučnosti a teploty->
- Google->

    Cena: 3100-3400 Sk s DPH
copyright (c) 2006-2009 hirovsvet.sk Skype: HiroSK HiroSK ICQ: 191-612-102 191-612-102 XMPP: hiro@igniterealtime.org hiro@igniterealtime.org <hiro@hirovsvet.sk>
Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS! MySQL PHP 5 spampoison.com